دکتر سلمان فرهودی

جراح و دندان پزشک

 دکتر سلمان فرهودی

این درمان اختیاری است و مطابق با خواسته های فرد انجام می شود، به جز سفید کردن دندان، تمام آسیب های دندانی اصلاح می شود و یک فرآیند کلی است و ترمیم کامل روی همه دندان ها انجام می شود. اصلاح طرح لبخند باید برای اصلاح بافت لثه، ظاهر دندان، عرض دندان، فاصله دندان، لب ها انجام شود و تمامی این اجزا برای ایجاد لبخندی زیبا ترمیم شوند و با درمان های مختلف قابل انجام است. یکی از راه های پی بردن به اینکه چه درمانی بر اساس تمایل فرد انجام می شود این است که از او بپرسیم از چه ویژگی های دندان هایش راضی نیست و می خواهد بر اساس آن اصلاح و درمان شود.

با جایگزینی کامپوزیت برای پرکردن کانال‌های پر شده با مواد رنگی، دندان‌ها را تغییر رنگ داده و رنگ می‌کردند تا به یک دست سفید تبدیل شوند و با ارزیابی و شناخت روش‌های دیگر برای تغییر رنگ دندان و شاداب کردن ظاهر قدیمی دندان و ساختن صورت و صورت جوان تر از آنجایی که سفید کردن و روکش دندان تاثیر مستقیمی در طراحی لبخند دارد، این رنگ باید بر اساس رنگ موهای فرد و رنگ پوست او انتخاب شود. ارزیابی ها را انجام دهید و تعادل زیبایی بین آنها ایجاد کنید تا دندان ها از نظر رنگ روشن و پر جنب و جوش به نظر برسند.

طراحی لبخند دیجیتال

برای ارزیابی و زیبایی شناسی طراحی لبخند، روش ها و ویژگی های دیگر باید مورد ارزیابی قرار گیرد تا به خوبی انجام شود:

طول دندان: دندان‌هایی که بلندتر هستند ظاهری زیباتر و جوان‌تر نشان می‌دهند و ساییدگی را کاهش می‌دهند، با دندان‌هایی که کوچک‌تر هستند و لبخند لثه‌ای با کیفیت کمتری ایجاد می‌کنند. برای درمان این نوع دندان ها باید از تکنیک های کامپوزیت و روکش های سرامیکی برای افزایش طول دندان ها و برخی لیزر درمانی توسط متخصص استفاده شود. افزایش طول دندان ها روی کل صورت شما تاثیر می گذارد و با دندان های کوتاه تر، بلندتر یا مربعی قابل مشاهده است. لیزر درمانی دندان ها باید با روش های لیزر تقویت شود.

تناسب دندانی: معاینه کننده باید با معاینه دندان ها تناسب آنها را مشخص کند و اینکه دندان های جلویی فک بالا مرکزی و دارای نسبت عرضی 4 به 5 باشد. متخصص باید مهارت های زیبایی شناسی برای ایجاد تعادل بین طرح مورد نیاز برای دستیابی به طرح لبخند داشته باشد.

بافت دندان: یک دندانپزشک با مهارت کافی در ظاهر و اصلاح طرح لبخند می تواند آنها را با پوشش و ترمیم ترکیب کند تا مردانه یا زنانه و طبیعی تر به نظر برسد.

روش درمان: قبل از انجام کارهای زیبایی بر روی ظاهر دندان ها، باید دندان ها از نظر درمان مناسب لثه و ساختار تمام دندان ها و در صورت پوسیده بودن دندان ها معاینه شوند و در صورت لزوم ترمیم شوند. ارتودنسی هستند و در صورت شکستگی و لنگی با کامپوزیت مناسب قالب گیری و روکش می شوند و یا در صورت از دست دادن دندانی که روی خط لبخند تاثیر می گذارد همه این مشکلات برطرف می شود و سپس ظاهر طرح Smile ظاهر می شود.

یکی از درمان هایی که باید روی دندان ها انجام شود، چسباندن آن ها به کل دندان است. تمام اقدامات ترمیمی باید روی دندان ها انجام شود که ممکن است بیشتر طول بکشد اما با رضایت بیمار همراه است. و برای داشتن دندان هایی که ظاهری زیبا داشته باشند، باید تمام کارهای درمانی و ترمیم را انجام دهید و این نیاز به کار زمان بری برای ایجاد این بهبود دارد. زیرا سایر دندانپزشکان باید کارهای لازم مانند پایانه های عصبی، پرکردن، جراحی فک و لثه را انجام دهند، سپس به بخش زیبایی مراجعه کرده و برای انجام این تغییرات آماده شوند. برای مثال، اگر می‌خواهید برای فردی برنامه‌ریزی کنید، بایدن معاینات بهداشت دهان و دندان را ارزیابی می‌کند که می‌تواند توسط تکنسین‌های متخصص یا گچ‌کاری موقت انجام شود. آرزوی ارضای لبخند مورد نظر.

ماندگاری: برای به حداکثر رساندن طول عمر دندان ها باید بهداشت دهان و دندان را رعایت کرد تا دندان ها آسیب نبینند و مسواک زدن و نخ دندان کشیدن باید هر دو دندان را سفید و سفید نگه دارد. دندان ها را سالم نگه می دارد زیرا در صورت استفاده با روکش به دلیل عدم مراقبت یا تاثیر خوردن غذاهای سفت مانند تخم مرغ و تغییر رنگ دندان ها با خوردن نوشیدنی های رنگی از ظاهر آن کاسته نمی شود. پوشش های روی دندان ها باید بعد از 10 تا 15 سال تعویض شوند. برای ایجاد طرح لبخند تمامی تکنسین ها و مواد مورد استفاده دندانپزشک در درمان گنجانده شده و ماندگاری درمان را تحت تاثیر قرار می دهد. شما باید با دقت متخصص زیبایی خود را انتخاب کنید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن دست پیدا کنید.

این روزها خندان شاید یکی از دغدغه های بسیاری از افراد جامعه باشد. همه دوست دارند زیباترین لبخند را داشته باشند اما گاهی به دلیل مشکلاتی مانند بی نظمی در دندان ها یا بد رنگ بودن از آن محروم می شوند. در واقع می توان گفت که لبخند زیبا حاصل هماهنگی اجزای صورت و دندان است. گاهی به دلیل عدم هماهنگی لازم است تغییراتی در فرم لثه و حتی طول و فاصله دندان ها ایجاد شود تا هماهنگی لازم حاصل شود.

زیبایی لبخند تصادفی نیست و اگر به لبخندهای زیبا نگاه کنید، متوجه خواهید شد که مجموعه هماهنگ اجزای صورت، لثه و دندان این منظره را زیبا کرده است.

طراحی لبخند یک تخصص است و اگر به فکر داشتن لبخندی زیبا هستید توصیه می کنیم از بهترین و مجرب ترین متخصصان این حوزه استفاده کنید. در واقع یک دندانپزشک مجرب کسی است که می تواند مولفه هایی را که در زیباتر و هماهنگ تر شدن لبخند شما موثر هستند را شناسایی کند.

جزئیات لبخند را می توان به عنوان درمان های زیبایی توصیف کرد. درمان فوق از چندین قسمت مانند بلیچینگ، لمینت، کامپوزیت ونیر و … تشکیل شده است که بسیاری بر این باورند که طراحی لبخند صرفاً برای افرادی با دندان های نامنظم و تغییر رنگ انجام می شود. درمان فوق را می توان برای افرادی که حتی دندان های تمیز و سفید دارند نیز اعمال کرد. این افراد سعی می کنند با ایجاد تغییراتی در چهره خود به لبخندی زیبا دست پیدا کنند.

درمان های زیبایی دندان